Nejvěrohodnější verze kauzy Bém - Janoušek

 

Agentura ABL vypustila do světa rozhovory Bém - Janoušek z roku 2007 až v těchto dnech, čili zhruba po pěti letech. Otázka proč s takovým zpožděním a proč zrovna nyní se tedy nabízí sama sebou. Odpověď, kterou jsem si vybral z mnoha jiných jako nejpravděpodobnější, zní takto: Protože právě nyní, pár dní před  druhým jednání nejsledovanějšího soudního procesu posledního desetiletí, se rozhoduje o tom, zda hlavní obžalovaný tohoto jednání a současně i zakladatel agentury ABL Vít Bárta půjde či nepůjde do vězení. Všeobecně se má totiž za to, že lobbista Janoušek není v našem mafiánském prostředí vzácným jevem, že "Janoušků" jsou u nás stovky a do stovek se tedy dají též počítat i další kompromitující telefonní rozhovory čilou agenturou ABL sesbírané - a to i hovory mezi váhami daleko těžšími, než jsou oba shora jmenovaní: ČILI: Případ Bém - Janoušek byl z rukou basou ohroženého Víta Bárty vypuštěn v těchto dnech do médií vlastně jen jako vzkaz všem těmto těžkým vahám s následujícím varováním: " Hleďte udělat všechno, co je ve vaší moci, abych do chládku nešel. Nahrávky Bém - Janoušek jsem vypustil zrovna v tento pro mě kritický čas jen proto, abych vám předvedl, co všechno mám v ruce a co se nebudu rozpakovat vybalit i na vás, pokud nevyužijete všeho svého vlivu a vězení mě neuchráníte!"
Na závěr uvádím: je-li tato verze případu Bém - Janoušek pravdivá, Vít Bárta vězeňské prostředí neokusí. A soudce případu zase okusí tu nejmasovější smršť nátlaku, jaká se na člověka rozhodujícího soudní při kdy snesla.
Což nemění nic na tom, že ony těžké váhy, které po těch dvou lehčích mohou přijít na řadu, určitě nyní velmi špatně spí. O to hůř, že zrovna před pár dny vypustil Vít Bárta do médií toto své hrozivé mene tekel: ČLOVĚK MUSÍ MÍT VŽDYCKY NĚCO V ZÁLOZE!