Jak se mezi ně mohl dostat?

 Vsadím se, že dobrých 90 procent z vás uhodlo, o kom to píši. A to i když jsem vynechal ministra. A nedivím se. Protože tenhle člověk ční nad svou stranou jako obrovský a nevysvětlitelný otazník. Co tam dělá? Jak se mezi ně dostal? A jak to mezi nimi může vydržet? Vždyť on nelže, nepodvádí, nedává rány pod pás - jako všichni, kteří stojí kolem něj?
Před časem jsem napsal, že pro slušného člověka neexistuje způsob, jakým by s odesákem něco dělal, aniž by se od něho, anebo od toho, co s ním dělá, neumazal. A právě tenhle Jiří Pospíšil mi do té definice (jako jediný člověk z ODS, kterého jse měl možnost v TV či rozhlasu sledovat), vůbec nepasuje. Což mě mrzí, protože definice by měla platit bez výjimek. A tak hloubám, přemýšlím, jak se může stát, že je někdo někde, kde - podle své povahy či charakteru - nemá co pohledávat. Že by ho tam nasadila opozice, aby jeho postavou vyakcentovala rodíl mezi ním a jeho parťáky a tím na ty parťáky a na to, co dělají a jací jsou, vrhla dodatečmý zdroj světla? A zalarmovla tak veřejnost?
Opravdu nevím! Je to záhada. Ale obávám se, že jsem ministrovi touto úvahou moc neposloužil. Vždyť on se nepohyuje mezi námi, kteří jeho morální integritu uznáváme a vážíme si jí. ON SE POHYBUJE MEZI NIMI! Ať ho Bůh i všichni svatí chrání!